חווית הנהיגה בשטח היא חוויה מהנה ומאתגרת מאוד. בזמן חופשה עם המשפחה בדרום או בצפון הארץ האטרקציה המהנה והפופולרית ביותר היא טיולי שטח, לטייל בין הנופים המרהיבים של הארץ במקומות שלא הכרתם ובנוסף האדרנלין וההנאה מנהיגה או רכיבה בשטח יכולה להפוך טיול שגרתי לחוויה פרוע אתגרית ומהנה ביותר למשפחה והילדים.

 

בין טיולי השטח מנמנים טיולי ספורט אתגרי לאוהבי סיכונים, אדרנלין ואוהבי ספורט בכלל, כמו טיפוס הרים, סנפלינג, וכדומה... טיולים אלה לא מתאימים לכל אחד ויש המעדיפים טיולים שקטים נינוחים ורגועים יותר.

 

זאנר נוסף בתחום טיולי השטח הוא טיולי טרקטורונים רינג'רים, ג'יפים לאנשים שאוהבים נהיגת שטח. נהיגה בשטח היא נהיגה חוויתית ומהנה ויכולה להיות גם מסעירה.

 

בטיולים נהנים מנוף מרהיב אשר לא ניתן לראותו בטיולי רגלי או עם רכב נסיעה בין ההרים לאורך הנחלים ובמדבר. כאשר מתכננים טיול שטח ג'יפים וטרקטורונים מומלץ להתייעץ ולתכנן מסלולים עם מדריכי טיולים ועם החברות המפעילות טיולי שטח, הם מכירים את השטח טוב  יותר ויכולים להזהיר ממקומות אליהם לא מומלץ להגיע ולאן כן אפשר להגיע. חשוב להקשיב למפעילים ולשמור על כללי הבטיחות בזמן הנהיגה בשטח ולאורך כל הטיול.

 

טיולי סוסים היא חוויה מהנה לילדים אוהבי רכיבה בארץ קיימות חוות סוסים רבות בעיקר באזור הצפון והשרון בהם תוכלו להירשם לקורס רכיבה, רכיבה בשטח ורכיבה למתחילים בחווה.
רכיבה על סוסים מקנה לילד ביטחון עצמי ויכולת ללמוד איך לשלוט ולטפל בסוס.

 

אטרקציה פופולרית אשר מצטרפים אלייה עוד משפחות בשהנים האחרונות היא טיולי אופניים כיום עם המודעות לספורט והמבחר הגדול של אופני השטח בחנויות משפחות רבות עם ילדייהם יוצאות לטיולי אופניים לאורך ארץ ישראל טיול אופנים היינו טיול כושר מהנה המספק חוויה מהנה לילד תוך כדי רכיבה בהרי הצפון ובמסלולי אופניים הקיימים בארץ. כיום רשויות רבות מקימות מסלולי אופנים ידעויים בשמורות הטבע ובאזורי טבע שונים בארץ.

 

לפני כל טיול שטח חשוב לזכור כי הבטיחות היא החשובה ביותר לכן חשוב מאוד ליצור קשר עם מפעילי טיולי שטח מורשים אשר פועלים על ידי כללי בטיחות ובזמן הטיול לשמור על כללים אלו בכדי לצאת לטיול מהנה ולחזור בריאים ושלמים מלאי חוויות.