ארגון יום גיבוש לעובדים- רעיונות יצירתיים

בעשור האחרון יותר ויותר חברות וארגונים שונים מודעים למשמעות של הוצאת העובדים ליום גיבוש מחוץ לכותלי מקום העבודה. החשיבות של החלטה זו אינה משפיעה רק על העובדים אלא על התקשורת הכוללת בין העובדים לבין מנהליהם. ברוב המקרים ביום זה המנהלים מפרים את הקודים או את "חוקי העבודה" ומתקרבים אל עובדיהם על ידי ביצוע משותף של פעילויות משותפות ומהנות. 

 

 

ימי גיבוש- מהי המטרה

 

ההחלטה של ארגון יום גיבוש לעובדים דרך כלל מטרה או מטרות אותן החברה מעוניינת להשיג.

אם מדובר בצוות עובדים חדש, החברה מעוניינת בהיכרות בין העובדים החדשים ובין מנהליהם ולבחון את רמת הביטחון של העובדים וכיצד הם מתמודדים עם משימות שונות.

במקרים בהם מדובר ביום גיבוש המיועד לעובדים ותיקים, החברה בדרך כלל מעוניינת "לרענן" את האווירה ופעמים רבות יום הגיבוש מוגדר על ידי החברה כיום כיף. 

כל חברה חייבת להגדיר לעצמה מדוע היא מעוניינת להוציא קבוצה מסוימת ליום גיבוש ומה הן מטרותיה על מנת שיום הגיבוש לא יהיה רק יום שכולו כיף והנאה אלא גם יום פרודוקטיבי לחברה ומנהליה.

 

 

תהליך הארגון של יום גיבוש

 

בעבר, חברות נהגו למנות את אחד העובדים שלה כאחראי על כל הקשור אל הארגון של ימי הגיבוש לעובדים בחברה.

דבר זה צרך לעיתים שעות רבות בהן העובד ניסה לברר אודות אטרקציות שונות ולבחור באטרקציה המתאימה ביותר למטרת יום הגיבוש. בשורה התחתונה ניתן לומר כי הארגון צרך שעות רבות והתגלה כתהליך איטי אשר לא השתלם לחברה. כיום, רוב החברות נעזרות בחברות מקצועיות אשר מארגנות את ימי הגיבוש בהתאם לדרישותיה של החברה, דבר משתלם לכל הדעות, הן מבחינת זמנים והן מבחינת ההתייעלות. 

הגדרת הצרכים והמטרות בצורה מדויקת מחייבת את החברה לקבל מספר החלטות חשובות, כמו למשל, התקציב אותו היא מייעדת ליום זה, היכן היא מעוניינת לקיים אותו, האם היא מעוניינת בפעילות פנים או חוץ, האם מדובר ביום מלא או חצי יום, מהם הגילאים של האנשים בקבוצה ומהי המטרה של יום הגיבוש.

 

 

רעיונות יצירתיים ליום הגיבוש

 

  • משחקי חוץ קבוצתיים- משחקי קבוצות תמיד מביאים לגיבוש של קבוצות עובדים והמנהלים שלהם וכאן האפשרויות אינסופיות. כאן תוכלו להחליט על משחקי פיינטבול בו קבוצה אחת מורכבת ממנהלים והקבוצה השנייה מהעובדים, תוכלו לבחור במשחק 'חפש את המטמון' אשר מצריך חשיבה משותפת ועוד.
  • סדנאות דינאמיות- קיימות קבוצות תיאטרון רבות אשר ישמחו להכין הצגה שהרעיון המרכזי בה הוא על יחסי עובדים או יחסי עובדים- מעסיקים. לאחר ההצגה הקבוצה תוכל ליצור אימפרוביזציות שונות המערבות את הקבוצות וכן תרגילי תיאטרון לכל הקבוצה. 
  • טיולים- כאן האפשרויות רבות. תוכלו לבחור בטיולי אופניים חשמליות, טיולים רגליים בדרגות קושי שונות, טיולי טרקטורונים, ג'יפים ועוד..