איזה ציוד נלווה כדאי לקחת לטיול ריינג'רים?

 

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מגלים את ההנאה של טיולי ריינג'רים. כאן מדובר על "טרקטורונים" קלילים ובטוחים המתאימים לטיולי משפחות, טיולים רומנטיים זוגיים וכן טיולי אקסטרים. אם גם אתם החלטתם כי אתם מעוניינים ליהנות מנסיעה בריינג'ר חשוב שתדעו את הדברים הבאים ותשקלו לקחת את הדברים המומלצים במאמר זה, דברים אשר ישלימו את הנאת הטיול.
 

הכירו את הריינג'ר


הדרך הטובה ביותר לדעת מהו הציוד הנלווה אותו כדאי לקחת לטיול היא לדעת קודם כל על כלי הרכב בו תיסעו. רבם מתארים את הריינג'ר כשילוב של טרקטורון וג'יפ כאשר הוא מעניק לנוסעים בו את ההנאה המושלמת של שילוב נפלא זה. חשוב לדעת כי טיולי ריינג'רים אינם משתייכים אך ורק לפרופיל כלי הרכב המשמשים לספורט אקסטרים, אלא גם ככלי רכב המשמש משפחות. כלי רכב זה חזק מאוד, יציב ובטוח.
החברה אשר תשכיר לכם את הרכב תמיד תקפיד כי הוא יעמוד בכללי הבטיחות המחמירים ביותר וכי הוא עבר את כל הטיפולים התקופתיים הדרושים. למרות שמדובר בכלי רכב בטוח מאוד המיועד גם למשפחות חשוב לדעת כי הוא מסוגל להגיע למהירויות גבוהות, ניתן להושיב בו שלושה אנשים מקדימה, יש לו הנעת שטח של ארבע על ארבע, יש בו ארבעה מתלים נפרדים, חגורת בטיחות עבור כל נוסע, שלדה רחבה ותפעול קל מאוד. למרות כל זאת חובה על כל אדם המעוניין לנהוג בריינג'ר להיות בעל רישיון נהיגה.
 

ציוד נלווה- החברה אחראית


חשוב לדעת כי החברה אשר אחראית על השכרת הריינג'רים ומסלולי טיול שונים צמודי מדריך או שאינם צמודי מדריך, חייבת לספק לכם ציוד נלווה בטיחותי. בדרך כלל חברות אלו מציעות ציוד נוסף אותו ניתן לשכור. ציוד החובה הוא:

 

  • קסדת שטח- החברה חייבת לספק לכם קסדה מיוחדת לשטח וזאת על מנת להגן על הראש שלכם מפני התהפכות של הריינג'ר או מכות מסוימות המתקבלות מהקפיצות. כאן מדובר על הוראות בטיחות מבחינת החוק.
  • משקף אבק- כיוון שרוב הטיולים נעשים בחולות במהירויות גבוהות יש סיכון שמא לכלוך ייכנס לעיניים ולכן החברה אשר משכירה לכם את הריינג'ר תוכל לספק לכם גם משקף אבק. אין להתחיל את הנסיעה ללא משקף זה.
  • חליפת סערה- בימי החורף הגשומים.

 

המלצות לציוד נלווה נוסף

 

  • מפה- בה מסומנים כל המסלולים האטרקטיביים לטיולי ריינג'רים.
  • מכשירי קשר צמודים לכל ריינג'ר- דבר זה אינו בגדר חובה, אך תמיד משפר את התקשורת בין רכבי קבוצות. בדקו עם החברה אשר משכירה לכם את הריינג'רים האם כל אחד מכלי הרכב כולל מכשירי קשר ואם לא שקלו להביא מכשירי קשר שלכם.

בנוסף, וודאו כי אתם מקבלים תדרוך בטיחות על ידי החברה לפני היציאה וכי אתם לא שוכחים לקחת סלסלת פיקניק על מנת לעצור באזור חלומי וליהנות מארוחה טעימה בטבע.