מתכננים יום כיף עבור המשפחה

אתם עובדים כל השבוע באדיקות. לפעמים אפילו לא מספיקים לנוח כמו שצריך בשבתות, כי צריך לדאוג לכל הדברים שבמשך כל השבוע לא דאגתם להם - חשבונות, סידור הבית, לבדוק שהילדים הכינו את כל העבודות ושיעורי הבית, ובקיצור - אין שום רגע שבו אפשר להפסיק שנייה וליהנות. רגע לפני שאתם שוכחים שיש לכם משפחה, אולי זה הזמן לבצע עצירה קטנה, ולתכנן יום מיוחד עבור כל המשפחה שלכם - יום שגם ההורים וגם הילדים יוכלו ליהנות בו כמו שצריך. יום שכזה, מעבר להיותו מהנה במיוחד, גם עוזר לגיבוש המשפחתי, לחיזוק הקשרים בין ההורים לילדים ומהווה עבורכם ההורים הפוגה מהשגרה המלחיצה.

 

מה אפשר לעשות ביום הזה?

השאלה שצריך לשאול היא בעצם: מה אי אפשר לעשות? מדינת ישראל התברכה באטרקציות רבות שפתוחות בשבתות, וכמובן גם בחגים ובחופשות כמו חול המועד בפסח וסוכות. הכל שאלה של מה אתם רוצים. כמובן שלפני שיוצאים אל יום כיף צריך לקחת כמה שיקולים בחשבון – ראשית, מה הגיל של הילדים שלכם. חשוב לצאת אל אטרקציה שמצד אחד תתאים לילדים קטנים ולא תפחיד אותם , אבל לא כזו שהילדים הגדולים יותר ישתעממו בה. פעמים רבות משחקיות שונות או מרכזי בילוי לכל המשפחה משלבים בתוכם מספר אלמנטים שמתאימים לכל הגילאים, כולל גם פינות ישיבה וקפיטריות להורים.

 

בנוסף, צריך לבדוק האם אתם מחפשים אטרקציות שקרובות לבית או כאלה שרחוקות, לא שזה אמור להגביל אתכם, כי כל הארץ שופעת יחסית באטרקציות שונות. יחד עם זאת, כדאי להתמקד באזור מסוים ולבדוק מה יש בו, כדי לא להרבות ביותר מידי נסיעות ביום הזה, שממילא תוציאו בו הרבה אנרגיה. כמו כן, בדקו מראש את מגבלות התקציב שלכם, כמה כסף אתם מוכנים להוציא, וקחו בחשבון גם דברים שהילדים אולי ירצו לרכוש מחנויות מזכרות שונות.

 

הטוב ביותר -  לשלב בין אטרקציות

לעיתים, שילוב בין מספר אטרקציות לאירועים באותו יום, או הכנה של טיול + אטרקציה הם שיטה מאד טובה כדי שכל המשפחה תהנה ממנה. אחת מהאטרקציות הנפוצות ביותר היא טיול טרקטורונים. אחד היתרונות של אטרקציה כזו היא העובדה שהיא באמת מתאימה לכולם - ילדים קטנים וגדולים כאחד נהנים מחוויית הנסיעה עצמה, ואת כהורים, וגם הילדים הגדולים יותר, יכולים ליהנות מהנופים המשתנים - בין אם אתם בנגב או ברמת הגולן, זה לא משנה, הארץ שלנו שופעת בנופים רבים. 

בסיום טיול טרקטורונים אפשר לקנח בטיול רגלי, פיקניק מסוים או נסיעה אל מקום אחר - ולהפוך את היום לכיף חווייתי ומהנה עבור כל המשפחה.